Programy komputerowe zapytaj

Obecnie niemal wszystek pracownik na świecie posiada smartfona. Ich niska wartość oraz prosta dostępność sprawiła, że stawały się nieodłącznym towarzyszem ludzi. Szczególnie, iż ich funkcjonalność a zarazem niewielkie rozmiary sprawiają, iż ten rodzaj telefonu komórkowego jest traktowany też jako możliwość dla komputerów i tabletów, zwłaszcza jeśli stanowimy w drodze, i sława oraz ciężar naszego towaru nie zezwala na spakowanie dodatkowego obciążenia. Nic więc dziwnego, że użytkownicy z myślą personalizują swoje smartfony w ostatni ćwicz, by jednym kliknięciem przejść wziąć się do bliskiej aplikacji lub też z łatwością dawać się z kolegami i znajomymi zdjęciami, przeżyciami, wrażeniami...

I dla rowerzystów nie brakuje interesujących dodatków na smartfony, które nie tylko umilą korzystanie z jednośladu oraz umożliwi szybkie wyróżnianie się wrażeniami z jeździe na platformach społecznościowych. Znalezione przez nas aplikacje dla rowerzystów również umożliwią szybkie znalezienie najkorzystniejszej dla nas trasy rowerowej oraz pomogą w chwili ewentualnego zgubienia trasy.

Endomondo Sports Tracker – Endomondo już od dłuższego czasu bawi się popularnością wśród sportowców. Jej zaleta liczy na tym, iż w momencie rzeczywistym mierzy odległość, którą przemierzyliśmy, czas treningu oraz ilość spalonych kalorii. Aplikacja jest jednoznaczna do otrzymana za darmo za pośrednictwem sklepu Google. Opcjonalnie można wykupić wersję PRO, która zapewni nam rozwinięcie dodatku o kilka innych prac. Google Maps – aplikacja po wielu modyfikacjach przez producenta wreszcie może pełnić jako pełnowartościowa nawigacja, możliwa jeszcze do zastosowania w trybie offline, i przyjazny interfejs umożliwia ustawienie odpowiedniego dla nas rodzaju drogi w współzależności z tego, jakim środkiem transportu się poruszamy (możliwość postawienia na zabieg marszu, jazdy samochodem i jazdy rowerem). Dodatek ten nie tylko zapewni, że zazwyczaj z możliwością znajdziemy drogę do domu, lecz jeszcze wskaże nam, gdzie najbliżej nas znajdują się kawiarnie albo bary. Bike Repair – dodatek bardzo przydany w sukcesu, kiedy obawiamy się, że nie poradzimy sobie z zmianą roweru w razie ewentualnego uszkodzenia w trakcie jazdy. Stanowi ostatnie więc wręcz niezbędna aplikacja, kiedy nie jesteśmy gruntownej wiedzy technicznej, a chcemy wybrać się na nieco dłuższą wyprawę. Jedyną wadą aplikacji stanowi jej język: osoby nie dominujące w ciekawym stopniu językiem angielskim mogą korzystać kłopoty.

Powyższe aplikacje dla rowerzystów to tylko kropla w morzu dodatków zrobionych w tytule wyższym bądź mniejszym z propozycją o rowerzystach. I o ile potrafienie ich całych jest niczym daleko zbędne, tak myślimy, iż zainstalowanie trzech wyżej wymienionych może wykazać się bardzo wartościowe w dalszym użytkowaniu roweru.