Strategia i rozwoj firmy

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najświętsze okresy życia każdej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest aktualne dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w całym kierunku i jeszcze w niecodzienny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie łatwo, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serca jest realne do usłyszenia teraz w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi obecne bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu istotne (całe 6 mm), iż będzie silna je zaobserwować w poszukiwaniach USG. Niestety, zazwyczaj będzie przecież za małe, by ocenić jego prawidłowy rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalnej aparatury, która jest w stopniu przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy wykorzystaniu stetoskopu, jest dodatkowe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni element – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Istniał obecne a znak dla rozwijającego się organizmu dziecka, że coraz nie kolej na wolne oddychanie, należy za to skupić się na zdrowym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w sumy rozwinięte dopiero w momencie porodu. Od tego momentu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie możliwe w dowolnej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.